מרכז ישראלי לבייסבול

"המרכז הישראלי לבייסבול" ישמש כמרכז ספורט רב תכליתי ובמקום יוכלו להתקיים, אימוני ספורט לענפי כדור שונים כגון: כדורגל, בייסבול, פוטבול, כדור עף וכן לשמש מחנות אימון, אירועי ספורט ואירועים קהילתיים. ועד הנהלה של אשחר אישר את הפיתוח של המקום ויפתח תיק תורם מיוחד עבור הפרויקט. המרכז עצמו הינו בשורה חשובה לילדי אשחר שיזכו למקום פעילות גופנית נוסף ביישוב המתפתח. החיבור לקרן מיטשל מרליס ז"ל יאפשר לנו לגייס תרומות בהיקף רחב יותר.

קרן מיטשל מרליס ז"ל למען הספורט בגליל
מיטשל מרליס ז"ל היה מאמן בייסבול, שחקן, מתאבק מקצועי ואיש ספורט. כשפגשתי את מיטשל בפעם הראשונה בטינק - ניו ג'רסי, הוא היה לבוש בבגדי בייסבול, והוא תמיד היה מחייך, ובעל סבר פנים טובות. מיטשל, היה איש חסון עם לב רחב, הוא מאוד רצה שכולם ירגישו מרוצים סביבו והוא היה עושה הכל בכדי להנעים לסובבים אותו את הזמן, היה לו חוש הומור מצוין, הוא התגאה ב"סלט האביב" שאהב להכין ולהביא לכל ארוחה, ויכולת למצוא בכל אחד את הנקודות הטובות ולשקף ולהדגיש אותם בפניו. מיטשל היה גם שחקן כדורסל מצוין, ולפני שפרץ בקריירת עריכת דין מוצלחת במנהטן, חשב ברצינות על מעבר לישראל והצטרפות למכון ווינגייט על מנת לשמש מורה לחינוך גופני. הוא היה מאמן בנשמה והאהבה שלו לילדים ולספורט הייתה ללא גבול. לפני 7 שנים גופו של מיטשל נכנע למחלה קשה, אך נשמתו המיוחדת נשארה קרובה לכל אלו שהכירו אותו ואהבו אותו בחייו.

הבייסבול בארץ ובעולם
משחק הבייסבול – כדור בסיס- נתפס עבור הצופה הישראלי הממוצע כמשעמם ואיטי, אין זמן מוגדר, אנשים רצים בלי הכדור, והמגיש מקבל את מלא תשומת הלב. בשיחה עם אלי מרליס, בנו של מיטשל מרליס ז"ל, הופתעתי לגלות שגם הציבור האמריקאי על פי סקרים טלוויזיוניים אחרונים בוחרים לצפות במשחקי כדורסל או הוקי יותר מאשר משחק הבייסבול. הסיבה? קצב המשחק, ואורכו. משחק בייסבול יכול להימשך 4-3 שעות לעומת משחק כדורסל או הוקי שמסתיים לאחר שעה וחצי בערך, המשחק עצמו בנוי ממהלכים קצרים שמצריכים חשיבה מהירה, וקבלת החלטות תחת לחץ ורמת ביצוע גבוהה.

זמינות מתקנים
אחד הקריטריונים החשובים ביותר להתפתחות ספורטאי זה זמינות מתקן אימונים. חסרון המגרשים בארץ, הופך את משחק הבייסבול לפחות נגיש לילדים, בעקבות כך גם פחות ילדים משחקים בייסבול בישראל בהשוואה לענפים קבוצתיים אחרים כגון: כדורגל, כדורסל וכדוריד. כיום משחקים בכל הארץ פחות מ 1000 שחקני בייסבול ונשאלת השאלה, למה? המשחק עצמו הוא ללא מגע, מצריך אינטליגנציה וקבלת החלטות, לא דרוש כושר גופני גבוה, וניתן לחוות הצלחה בקלות, לכאורה בכל עיר צריכה להיות קבוצה, אך לא זה המצב בארץ.

אנחנו מגייסים תרומות לבניית המגרש. בוא תהיו חלק
www.gofundme.com/mitchells-field